PRO-Zone RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Regulament-S.I

In jos

Regulament-S.I Empty Regulament-S.I

Mesaj Scris de faKelO Dum Mai 08, 2016 1:32 pm

COMENZI DISPONIBILE IN SCHOOL INSTRUCTORS:
/givelicence [id/nickname] fly/boat/gun - ofera licenta (Rank 1+)
/f - pentru a putea vorbii cu ceilalti membrii din factiune. (Rank1+)

PRETURILE LICENTELOR:
Licenta de arme: $200.000
Licenta de aviatie: $175.000
Licenta de navigatie: $150.000

REGULAMENT INTERN:

1. Este interzis ca un membru S.I sa vanda droguri/arme pe chat public gen /ad, /news /f.
2. Daca vedeti membrii care se cearta pe [/f], nu interveniti si voi, faceti screenshot si ii dati PM liderului si de acolo se ocupa el.
3. Cei inactivi mai mult de 3 zile fara cerere de invoire vor fi demisi.
4. Afacerile/ spam-ul nu sunt acceptate pe chat-urile factiunii.
5. O masina a factiunii poate fi tunata doar cu NITRO (Noss)!
6. Licentele se pot acorda doar playerilor care au level 4+.
7. Membrii School Instructors pot detine orice job.
8. Este interzis sa modificati preturile licentelor.
9. Membrii SI au voie sa faca post intre ei doar in caz de inselatorie.
10. In timpul sedintei orice sfidare a liderului/ co-liderului este sanctionata.
11. Este obligatoriu sa purtati skin conform rank-ului (liderul/ co-liderul va pot permite sa purtati orice skin doar in anumite cazuri)
12. Modelul anuntului este fix, chiar si cele mai mici schimbari pot fi sanctionate: Ofer licente autorizate gun-200k, fly-170k, boat-150k
13. Cine primeste ban in joc va fi demis (la alegerea liderului).
14. Sunt interzise glumele proaste fata de un coleg sau orice alt player de pe server.
15. Folosirea de comenzi gen: "/s, /b, /me" in locuri aglomerate cu scopul de a face spam este interzisa.
16. Orice abuz de comenzile factiunii este sanctionat.
17. Cei care abuzeaza de comenzi pentru a "pacali" alti jucatoris sunt aspru pedepsiti, exemplu: "/me ti-a oferit licenta gun"
18. Daca primiti crash sau iesiti din joc aveti 24h sa returnati banii sau sa continuati testul, nu se accepta scuzele de genu "am uitat de el/ am luat crash si era server full"
19. Nu aveti voie sa oferiti licente in schimbul unui serviciu / bun. ("daca imi esti sofer personala o ora iti dau licenta gun" | "Imi dai NRG-ul de la rent si iti dau licenta fly").
20. Nu aveti voie sa acordati/ sa primiti mita pentru un serviciu, gen: "daca imi dai 5kk retrag reclamatia"
21. Cei ce se adreseaza cu "hai ba mai repede/ unde dracu esti ca nu te vad" clientilor sau chiar membrilor vor fi sanctionati.
22. Nu aveti voie sa veniti la sedinta cu wanted, va puteti preda/ puteti cere free, cei care sunt la jail sau fug de cops in timpul sedintei sunt sanctionati.
23. Daca un membru este inactiv mai mult de 3 zile (72 ore) va primi uninvite.
24. Nu aveti voie sa postati in reclamatia altui coleg de asemenea nu aveti voie sa postat in reclamatii "de ce faci post pentru asta noobule" sau "post-hunter", pe langa faptul ca va faceti de ras trageti si factiunea in jos.
faKelO
faKelO
Fondator
Fondator

Mesaje : 165
Data de inscriere : 07/05/2016
Varsta : 22
Localizare : Botosani

https://rpgprozone.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum